SBR 1500: Siyah Renkli SBR kauçuğudur. Otomotiv lastiği ,ayakkabı tabanı ve bazı teknik kauçuk parçaların üretiminde kullanılır.
SBR 1502: Açık renkli SBR kauçuğudur. Otomotiv lastiği ,ayakkabı tabanı ve bazı teknik kauçuk parçaların üretiminde kullanılır.
SBR 1712: Siyah renkli yağ oranı yüksek bir kauçuktur. Yüksek Stirenli Reçineler (HSR) : Kauçuk hamurlarda sertliği arttırmak için kullanılır. 

 

Kauçuk hamurlar için geliştirilmiş reçineleri dört ana başlıkta toplayabiliriz.

1 .Yapışkanlık Arttırıcı
2. Sertleştirme Amaçlı
3. Pişirici
4. Bağlanma Amaçlı Rejenere Kauçuklar :

 

SBR, Doğal Kauçuk rejeneresi olup yoğunluğu ve kül miktarı oldukça düşüktür. Maliyet düşürücü olarak kullanılır.
Karbon Siyahları: Kauçuk hamurlarda mekanik özellikleri geliştirmek , sertliği arttırmak ve siyah rengi vermek için kullanılır.
** HAF N 330 ** FEF N 550 Kauçuk Kimyasalları - Katkılar: Kauçuk hamur üretiminde.
Acceleratorler-Antioksidanlar: Hamurun pişmesini ,UV dayanımını ve kararlı bir yapı oluşturabilmesini sağlar.
Hidro karbon reçineler: Çiğ yapışkanlı arttırmak ve mekanik özellikleri geliştirmek için kullanılır.
Silika: Beyaz renkli dolgu maddesidir.Hamura bir miktar sertlikte verir.

 

Eva ve Katkıları: Eva: Yapıştırıcılar, ayakkabı tabanı üretimi, kablo üretimi ve daha pek çok farklı alanda kullanılan çeşitleri mevcuttur.
Hotmelt yapıştırıcılar için temel bileşeni oluşturur. Köpürtücü Ajan (Azodikarbonamid): Eva, Pvc, Pe,kauçuk gibi polimerler de kullanılır;Hamur içinde süngerimsi bir yapı oluşturarak yoğunluğun düşmesine sebep olur. Titanyum dioksit (TiO2) : Beyaz renk pigmentidir. ** Rutil titan ** Anatas titan Peroksit Reçine (DCP 99) : Eva’nın pişiricisidir.

 

Termoplastik Kauçuklar : Stiren Bütadien Stiren Kauçukları (yağlı/yağsız) ; Yağlı tipleri: Daha çok ayakkabı tabanı üretiminde kullanılır. Yağsız tipler: Çatı İzolasyon Membranları, Asfalt modifikasyon, Plastik modifikasyon, Yapıştırıcı, Yapışkanlı Bant üretiminde kullanılır.